Amennyiben ezt a vizsgálat szükségessé teszi, korábbi egészségügyi dokumentációját kérjük hozza magával. Magánrendelésünkre beutaló nem szükséges!
Hasi ultrahang vizsgálat előtt 4-6 órás éhezés szükséges, az epehólyag érdemi vizsgálata céljából. Amennyiben ez teljes mértékben nem kivitelezhető, úgy néhány korty szénsavmentes víz fogyasztható.
Kávé, rágógumi mellőzését javasoljuk, hiszen ez éppúgy az epehólyag összehúzódását idézik elő, így annak fala megvastagodik miáltal sem a fala, sem a tartalma nem ítélhető meg.
A vizsgálatot megelőző napon és aznap kerülje a zsíros, nehéz és puffasztó ételeket (bab, borsó, káposzta stb), minden olyan ételt, mely puffaddást, fokozott gáztermelődést okoz, hiszen ezek szintén zavarják a vizsgálatot.
A kismedencei uh vizsgálat akkor célravezető ha a húgyhólyag kellő mennyiségű vizelettel telt (kifejezett, de még nem fájdalmas vizelési inger), ezét lehetőség szerint a vizsgálat előtt 1-2 órával húgyhólyagját már ne ürítse ki!
Nyaki UH vizsgálatok alkalmával lehet, hogy megkérjük nyaklánca eltávolítására, erre kérjük készüljön fel.
A vizsgálat, a vizsgálni kívánt régiótól függően fekvő, oldalfekvő, ülő pozícióban végezhető egy speciális vizsgálófej, és egy úgynevezett vízoldékony kontakt gél segítségével, amit a vizsgálandó területre viszünk fel. A vizsgálat során fontos, hogy mozdulatlanul feküdjünk és kövessük a vizsgáló orvos utasításait. A vizsgálat végén a zselé egyszerű mozdulattal letörölhető, nem hagy nyomot.
A vizsgálattal a belső szervek szerkezeti, méretbeni, alakbeli elváltozásai, a szervek makroscopos képe vizsgálható.
Mindezzel jól diagnosztizálhatóak egyes epe-, máj-, hasnyálmirigy-, vese-, lép-, hólyag-, prostata-, petefészek-,méh-…. rendellenességei, megbetegedései, elváltozásai.
Jó képet mutat a hasűri folyamatokról, a kismedencei szervekről. Vizsgálja a hasi nagy ereket, azok áramlását.
Tájékozodó képet adhat az emésztőrendszeri megbetegedésekről, de annak funkcionális, működésbeni eltéréseit az ultrahangvizsgálattal egyértelműsíteni nem lehet.
A pajzsmirigy, nyálmirigy, nyaki lágyrészek, nyirokcsomók vizsgálatára alkalmas. Kimutatja a pajzsmirigy gyulladásos, göbös megbetegedéseit, nyálmirigyek elváltozásait (nyálkövesség, gyulladások, daganatok) , nyaki nyirokcsomók megbetegedéseit (gyulladásos nyirokcsomók, daganatos nyirokcsomók).
Vizsgáljuk a nyaki nagy erek lefutását, tágasságát, fali elváltozásait.
Az emlőkben illetve a hónaljárokban található körülírt képletek, nyirokcsomók, azok szerkezetének, számának meghatározására, kimutatására alkalmazható.
A herék, mellékherék nagysága, szerkezete, gyulladása, körülírt képletek, folyadékok kimutatására alkalmazható.
Bőr alatti körülírt képlet, gyulladás kimutatása, nyirokcsomók méretének, szerkezetének, számának meghatározása.
Kóros folyadékgyülem, gyulladás, izom-in-szalagsérülés, porcsérülés, ciszták kimutatása.
Az erek lefutása, tágassága,faluk vizsgálata, érelmeszesedések felismerésére használjuk.
A szűrésre ideális időintervallum a 10-12 hetes életkor. A koponya vizsgálata a nagykutacson keresztül történik, láthatóak fejlődési variációk (pl.ciszták), de kimutathatók oxygénhiányos, átmeneti, jól gyógyuló károsodások is, melyek, ha diszkrét tünetekkel is társulnak korai fejlesztést igényelhetnek a továbbiakban.
A csecsemők hasi vizsgálata lehetőséget ad veleszületett rendellenességek korai felismerésére, a már korábban a magzati élet során, az intrauterin észlelt elváltozások követésére.
A csecsemők korai csípőszűrése lehetővé teszi az esetleges csípő diszplázia (rendellenes fejlődés) korai felismerését, korszerű és kíméletes terápiáját, mellyel a csípőficam miatti műtét elkerülhető.
Az elvégzett ultrahang vizsgálatról szóló leletet a vizsgálat befejeztével megkapja, különleges esetekben email-en keresztül történik kézhezjuttatása.